Spor Tesisleri

Sıtkı Koçman Spor Tesisleri bünyesinde; 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu, bir masa tenisi, bir güç geliştirme, bir  step – aerobik – jimnastik salonu ve bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis dahilinde büfe, soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su bulunur.
Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar bu salonda yapılmaktadır. Ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, bu tesis içinde yer alan masa tenisi ve güç geliştirme salonlarından üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
YÜZME HAVUZU
 
Yüzme havuzunda, öğrencilerimizin yüzme derslerinin uygulamalı eğitimi gerçekleştirilmekte ve çeşitli kategorilerde yüzme kursları düzenlenmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş yaparak tesisimizden yararlanabilmektedirler; ancak tesisten faydalanabilmek için dermatolojik sağlık raporu gerekmektedir. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Havuz Hakkında Genel Bilgi :
5 kulvarlıdır.
25 m uzunluğunda, 12 m genişliğinde yarı olimpik ölçülere sahiptir.
Su sıcaklığı yaz-kış 26 oC dir.
Suyun hijyenik tahlili düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca iyon teknolojisi kullanılmaktadır.
TENİS KORTLARI
 
Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 3 adet, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Açık Spor Tesisleri bünyesinde de 2 adet, olmak üzere toplam 5 adet tenis kortu bulunmaktadır. Kortlarımız; üniversitemiz personeline ve öğrencilerimize hizmet vermektedir. Tesislerden, üye olarak veya saatlik kullanım fişi alarak faydalanılır. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
GÜÇ GELİŞTİRME SALONU
Sıtkı Koçman Spor Tesisleri içinde yer alan güç geliştirme salonundan Üniversitemiz öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi STADYUMU
Üniversitemiz Yerleşkesi içinden bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu, Ulusal ve Uluslararası futbol ve atletizm müsabakaları yapılabilecek standartlarda inşa edilmiş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Futbol sahası zemini UEFA ve FİFA tarafından onaylanmış sentetik çim ile kaplanmış; Atletizm pisti ise İAFF tarafından onaylanmış tartan zemine sahiptir. 3500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan tesis dahilinde soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su akmaktadır.
Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar ile Üniversitemiz beden eğitimi ve spor dersleri bu tesiste yapılmaktadır. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
AÇIK SPOR SAHALARI
 
Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 1 Plaj Futbolu – Hentbolu – Voleybolu Sahası, 1 Halı Saha, 5 Tenis Kortu, 2 Basketbol, 2 Voleybol Sahasından oluşan Açık Alan Spor Kompleksi bulunmaktadır. Bu tesislerden öğrencilerimiz ve personelimiz haftanın her günü faydalanabilmektedirler. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
>