Gündüz Bakımevi

Gündüz Bakımevi,

Üniversitemiz çalışanlarının okul öncesi çağdaki öz bakım becerisini kazanmış 24-60 ay arası çocuklarına yıl boyunca hafta içi 08:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çocuklarımıza okul öncesi eğitim kapsamında sosyal-duygusal, motor, bilişsel ve dil gelişimlerinin yanı sıra öz bakım becerilerini destekleyerek yaşama hazırlamayı hedefleyen bir eğitim amacı gütmektedir.

Program dahilinde günlük eğitim akışları; güne başlama zamanı, oyun zamanı, etkinlik zamanı ve günü değerlendirme zamanı ile sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı şeklinde yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırma, dinlenme amaçlı uyku saati gibi rutin etkinlikler ile gerçekleşmektedir.

Günlük eğitim akışında ilgili akademik ve idari birimlerden de yararlanarak; resim, müzik, oyunlu spor uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Gündüz Bakımevi eğitim rutinlerini geliştirmek adına Üniversitemiz alanında uzman akademik personel, öğrenci ve öğrenci toplulukları ile koordinasyon kurarak çocuklarımızın günlük programına uygun drama, satranç, dans vb. etkinlikler planlanmaktadır.

Gündüz Bakımevimizde;  1 Şef, 1 Öğretim Görevlisi, 2 Okul Öncesi Eğitimcisi, 4 Yardımcı Çocuk Bakım Sorumlusu ve 2 Destek Personeli ile toplamda 9 personel görev yapmaktadır.
 
GÜNDÜZ BAKIMEVİMİZ