KANTİN VE KAFETERYALAR

Üniversitemizin bütün fakülte ve yüksekokullarında kantin - kafeterya hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz ve mensuplarımız günlük yaşamda ihtiyaç duydukları ürün ve malzemeleri (sıcak - soğuk yiyecek ve içecekler, kırtasiye, market ürünleri...vb.) piyasa fiyatlarının altında tüm kantin ve kafeteryalarımızdan temin edebilmektedirler.
Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı
Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası
Türk Evi Öğrenci Kafeteryası
Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası
Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı
 
 
Yerleşkemizin beslenme amaçlı en önemli tesislerinden birisi Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı’dır. Özel yemek salonu, seçmeli yemek salonu, seçmesiz yemek salonları ve kafeteryası ile 1200 oturma kapasiteli tesisimizde ucuz, lezzetli ve sağlıklı beslenmenin hizmeti seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır.
 
Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası
 
Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, marketiyle, TV ve oyun salonuyla (bilardo, satranç, langırt, atari vb.), otomatik müzik dolabı ve fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlar içinde ilk sırayı almaktadır.
Ayrıca bu mekan, verilen bu hizmetlerin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin de (tanışma çayları, müzik - eğlence geceleri, konserler... vb.) gerçekleştirildiği bir mekandır.
 
Türkevi Öğrenci Kafeteryası
 
Muğla'nın yöresel mimarisini yansıtan ve insanlara ev huzuru vermesi amaçlanan bir inşaat tekniğiyle yapılmış olan bu mekan yerleşkemizin prestijli  tesislerinden biridir. Türk Mutfağının yöresel yemeklerinin yanı sıra ev yemekleri hafta içi saat 11:30 - 14:00 arasında, pide çeşitleri 18:00'e kadar; yaprak döner, ızgara çeşitleri ve mezelerimiz ise 11:30 - 22:30 arasında servis edilmektedir.
Sıcak/soğuk içecekler ve atıştırmalık yiyecekler günün her saatinde sunulmaktadır.

TEL: 0252 211 5656
Cep Tel: 0553 125 4114
instagram: @msku_turkevi
 
Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası
 
Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Su Ürünleri Fakültesi altında bulunan bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, a’la carte restoranıyla, marketiyle, kırtasiyesiyle,TV izleme, fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlardan biridir.