Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Öğrencilerin ve çalışanların kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlere ilgi duymalarını ve serbest zamanlarını ilgi duydukları branşlarda değerlendirebilmeleri için çalışmalar yapmak, enerjilerini bu olumlu yöne yöneltmek, yeni ilgi alanları ile birlikte dinlenme ve eğlenme alışkanlığı kazanmalarını, kültür, sanat ve sosyal faaliyetleri izlemelerini, isterlerse bu faaliyetlere katılmalarını da sağlamak amacıyla hizmetler üretmekte, öğrenci topluluklarının gerçekleştireceği etkinliklere destek olmaktadır.
Öğrencilerin ve çalışanların serbest zamanlarında gezme ve eğlenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çevre gezileri ve müzikli eğlenceler düzenlemek, üniversitenin kültürel, sanatsal ve bilimsel etkinlikler için kullanmakta olduğu tesislerin tahsis işlemleri, sevk ve idaresi bu birimimizin görevleri arasındadır.
Birimimiz ayrıca, gelenekselleşmiş sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin (Nevruz Bayramı Kutlamaları, Bahar Şenliği, Sıtkı Koçman Günleri vb.) yanı sıra ilgili birimlerle koordinasyonu sağlayarak üniversitenin akademik açılış töreni ile mezuniyet töreni ve temel atma, hizmet binaları açılışları vb. törenlerin organizasyonunu da yapmaktadır.
Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde 1 Şef, 2 Bilgisayar İşletmeni, 1 Sekreter, 5 Tekniker, 2 Teknisyen, 2 Teknisyen Yardımcısı, 1 Bekçi, 2Hizmetli, ve 2 Temizlik Firması Elemanı olmak üzere toplam 18  personel görev yapmaktadır.